Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak po zadnim

24. 12. 2010

img_5713.jpgJak po zadnim?

odpověď na dotaz

 

(lucie r1, 24. 12. 2010 12:30)

jsou zde krásné fotky .v jizde po zadnim : jak se spravně a bezpecne naucit jizdu po zadnim ???jak se musi motorka rídit ? jak dopadat ?a jak reagovat, a co dělat když se zvedne ja se vždy leknu, a zase mě to spadne .

 

Ahoj Lucí .. děkuji za pochvalu ... nejdřív bych ti doporučil skusit si to na horskym kole... zvol si lehčí převod a když zabereš tak cukni za řídítka, až ti to pude na kole a poznáš ten pocit když jsi na mrtvim bodu, tak pak budeš mít víhodu na moto.. nejlíp se naučíš po zadnim při jízdě do kopce a když ji budeš zvedat přez spojku... u té R1 co máš jeď cca 50km/h na jedničku, a vyspojkuj ji (drž plyn a lehce dvouma prstama zmačkni spojku aby klouzla, vtom jak pudou otáčky nahoru tak lehce přidej plyn a pusť spojku ) a motorka pude dopozoru... zezačátku pojedeš v malim ůhlu a budeš ji tam držet plynem.. ale čim víc budeš jezdit a trénovat tak tu motorku budeš mít ve většim ůhlu a budeš přidávat méně plynu.. chce to pořád zkoušet a zkoušet ... jakmile budeš mít strach nebo se ti bude zdát že to je moc tak stačí ubrat plyn, ten litr má takovou kompresi že nemusíš šlapat na zadní brzdu... časem docílíš toho že vtěch 50ti jí hodíš rovnou nahoru a budeš držet minimum plynu .. takže klidně na jedničku pojedeš kilák po zadnim ... Pozor! když ji budeš pokládat, tak si nechávej rezervu cca 1000 otáček před omezovačem a pokládej ji nazem s plynem a přednim kolem v přímim směru ... kdyby jsi měla trochu stočená řídítka tak se ti múžou při dopadu rozkmitat tak že hrozí pád... motorku při jízdě po zadnim múžeš řídit tak že přenášíš těžiště. takže když je pžed tebou mírná zatáčka tak stačí přesunout lehce těžíště(poposednout si na sedle nebo vyklonit tělo) dovnitř do zatáčky a motorka bude zatáčet natu stranu kam si vysedneš... vše je jen o tréninku nikdo učenej z nebe nespad .. takže to chce jezdit jezdit a zase jezdit ;-) .. snad ti to pomúže ..

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Po zadním

(Mick, 14. 3. 2011 14:24)

Čauec... Hele já osobně bych to přes spojku moc nedoporučoval, nevím přes spojku se mi to zdá takové moc, ani nevím jak to popsat. Vyskočí to jako koza a nic z toho, ještě k tomu hrozí převrácení. Já osobně mám R1 r.v. 01 a jde krásně a průběžně plynem, nemusím dělat ani nějakej výplach bo co... Ale je to na každým jak se to naučí... :-)))

jizda po zadním

(Hondas, 5. 1. 2011 9:13)

To je fajn jezdit tímto stylem po zadním ale ta spojka kdyby měla ruce tak ti nafackuje divím se že ti ještě nepodala ruku já osobně jsem takhlen spojku přetrhnul (oprava cca 2500 kč) proto to nedoporučuji nejlepší je zvedat výplachem, to nedostavá tolik věcí takovej záhul a nedočetl jsem se jak při zvedání řadit taky u toho používáš spojku ? :D já osobně bych to se spojkou nedokázal

Re: jizda po zadním

(poli46, 29. 1. 2011 12:51)

nu víš tahle starší R1 výplachem moc jít nechce bez převodu.. a když tak je to nebezpečnější než přez tu spojku.. přez spojáka ji múžeš zvednou v malí rychlosti a hned do požadovanáho úhlu.. takže na efekt je to super... na jedničku múžeš jet klidně kilák po zadnim když jsi šikovnej.. jednička jede 135km/h . a každopádne nedoporučuju řadit u R1 bez spojky .. převodovka má výrobní vadu na druhém stupni takže bez spojky budeš řadit tak maximálně 20tic km při hodně velkym štěstí...

Re: Re: jizda po zadním

(hondas, 31. 1. 2011 14:32)

Takze po zadnim radit neumis a vyplachem de i cbr600f4 99 rok

Re: Re: Re: jizda po zadním

(poli46, 31. 1. 2011 19:54)

Budu rád když mi to ukážeš.. už se nato tešim... kdyžtak se rád přiučim jestli jsi lepší ...
kdykoli a kdekoli